Ratatuy – Ratatouille
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.0 IMDB Puanı 5 Görüntülenme

Ratatuy – Ratatouille

Şişman fare Remy, yemeğe olan düşkünlüğü nedeniyle tek bir hayale sahiptir: Aşçı olabilmek! Bu idealini gerçekleştirmek için Paris'in yolunu tutan sevimli fare kaza eseri kendisini şehrin en iyi restoranının kanalizasyonunda bulur. Restoranın yeni çöpçüsüyle ilginç bir anlaşma yapan Remy, tüm hünerlerini sergileyebileceği büyülü mutfağa ulaşmaştır. Ancak bu tek hayalini gerçekleştirmek, farelerden iğrenen bir insanlığın var olduğu bir dünyada pek kolay olmayacaktır.
Walt Disney'den çıkan film, Kayıp Balık Nemo, Yukarı Bak, Oyuncak Hikayesi gibi animasyon türünün en yaratıcı örneklerinin üretildiği Pixar stüdyolarının ürünü. Yönetmenlik ve senaryo yazımını Brad Bird ve Jan Pinkava ikilisinin üstlendiği Ratatuy, gösterime girdiği yıl Akademi Ödülleri'nde 'En İyi Animasyon Film' Oscar'ını kazanmıştı.

Ratatuy - Ratatouille

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Ratatouille

  Senaryo:

  Brad Bird (screenwriter), Jan Pinkava (original story by), Jim Capobianco (original story by), Brad Bird (original story by), Emily Cook (additional story material), Kathy Greenberg (additional story material), Bob Peterson (additional story material)