Gizli Dünya
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.2 IMDB Puanı 34 Görüntülenme

Gizli Dünya

Türkçe Altyazılı izlemek için tıklayın.

Emma Donghue ’nun çok satan kitabından sinemaya uyarlanan Gizli Dünya ’nın baş rolünde Brie Larson yer alıyor. Dünya çapında çok satan kitaptan uyarlanan film, 5 yaşındaki çocuğu ile küçük bir odaya hapsedilen annenin dramını ve kaçış hikâyelerini konu alıyor. Penceresiz, sadece tavanında küçük ışıklığı olan bir ev. Anne(Brie Larson), şu ana kadar Jack'i durumun gerçekliğinden korumayı başarmış fakat Jack 5. doğum gününe geldiğinde olayı artık anlamaya ve sorgulamaya başlar, Ma artık onun yaşının yeterli olduğunu düşünüp Jack' inde planda yer aldığı bir kaçış senaryosu hazırlar. Ma, Yaşlı Nick'in işten kovulduğunu öğrenir artık planlarını uygulamanın zamanı gelmiştir. Ma, Jack'in kilit noktada yer aldığı planını etkinleştirir.Kaçmak için riskli bir plan yapan bu ikilinin odadan çıkabilmek için uzak tutuldukları sosyal çevrenin acı kurallarıyla yüzleşmesine şahit olacağız. Filmin çekimleri 10 Kasım 2014'de Toronto'da başladı. 15 Aralık 2014 'de sona erdi. Shailene Woodley, Brie Larson'la beraber baş rolde olarak düşünülmüştü.Popüler film eleştiri sitelerinde yüksek puanlar alan film ''Brie Larson ve Jacob Tremblay'dan inanılmaz bir çalışma, Gizli Dünya unutulmaz derecede yürek parçalayıcı deneyimler -ve inkar edilemez ödüllendirmeler- için yapılmış'' şeklinde yorumlanmıştır.
88. Akademi Ödülleri'nde 4 dalda aday gösterilen yapım Brie Larson'un oyunculuğuyla En İyi Kadın Oyuncu ödülünün sahibi olurken, 73. Altın Küre Ödülleri'nde ve 69. BAFTA Ödülleri'nde gene En İyi Kadın Oyuncu ödüllünü almayı başarmıştır.
Brie Larson kazandığı ödüllerle Akademi, Altın Küre ve BAFTA ödüllerini aynı yıl içinde kazanan oyunculardan birisi oldu.
Şuan Film IMDB Top 250 'de 122. sırada yer almaktadır. BiCapsnet ekibi olarak Room izleyicilerine iyi seyirleri dileriz.

  • Yorumlar
  • Detaylar